KulturaSamorządWywiad

Dom Kultury

Jest Pani znana głównie z działalności samorządowej, dlaczego zdecydowała się Pani na pracę w środowisku artystycznym?

Samorządowcy nie funkcjonują w oderwaniu ani od działalności kulturalnej, ani od lokalnych instytucji kultury. Wręcz przeciwnie, ta tematyka zawsze była mi bliska w mojej dotychczasowej pracy zawodowej. Oczywiście kierowanie wołomińskim MDK to dla mnie wyzwanie, ale ja lubię wyzwania. A praca w środowisku artystycznym dodaje skrzydeł, ale też wymaga – wbrew pozorom – dyscypliny, a także elastyczności i cierpliwości, których nauczyły mnie właśnie lata pracy radnej.

Jakie umiejętności i doświadczenia samorządowe można wykorzystać w pracy w sektorze kultury? 

Samorząd dla mnie to przede wszystkim służba mieszkańcom i kontakt z drugim człowiekiem. W działalności kulturalnej jest podobnie, choć na nieco innej płaszczyźnie, przede wszystkim artystyczno-edukacyjnej. Zarówno tu jak i tam szukam konsensusu, staram się uważnie wsłuchiwać w głosy mieszkańców Wołomina, bo to oni najlepiej wiedzą, czego im brakuje. Jesienno-zimowy, bogaty program MDK – a w nim m.in. „Wiera Gran” Teatru Kamienica oraz ciekawe aranżacje utworów Tuwima  – to wypadkowa wielu takich rozmów. 

Jak Pani wspomina swoje pierwsze dni w MDK? 

Nie spodziewałam się, że spotkam tu aż tak wielu świetnych, kreatywnych ludzi, społeczników w najlepszym tego słowa znaczeniu. Oczywiście miałam tremę, ale atmosfera jaka tu panuje i przyjęcie z jakim się spotkałam szybko pozwoliły mi się tu odnaleźć. Niezwykle ciepłe i miłe reakcje mieszkańców Wołomina, z jakimi spotykam się od początku mojej pracy tutaj są dla mnie na co dzień ogromnym zastrzykiem energetycznym i źródłem motywacji. Staram się pozytywnie podchodzić do życia, więc o tym co mnie rozczarowało nie będę mówić. 

Jakie przestrzenie chciałaby Pani rozwinąć? 

Priorytetem jest dla mnie współpraca z mieszkańcami. Zależy mi, abyście Państwo czuli się jak u siebie, a urozmaicona oferta zaciekawiła każdego. Poszerzamy ofertę skierowanych do wszystkich bez wyjątku wydarzeń kulturalnych. Wyzwaniem na najbliższe miesiące jest przede wszystkim uatrakcyjnienie propozycji MDK dla młodzieży, bo dzisiaj oferta ta jest zdecydowanie zbyt uboga. 

Proszę o dokończenie zdania: największe zalety MDK to 

Ludzie, ludzie i jeszcze raz ludzie. Fantastyczny zespół całym sercem oddany pracy, a właściwie wspólnej dla którego nie istnieje termin „po godzinach”.

Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz też:
Close
Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker