KulturaLudzie z pasjąPowiat WołomińskiReportażSamorząd

Między Strefami

Rok temu wyruszyłeś z Wołomina w podróż dookoła świata. Gdzie byłeś?

Artur Fydryszek: Ciężko uwierzyć, że to już praktycznie rok od momentu, kiedy wyruszyłem w świat. W 192 dni zwiedziłem 11 państw na
4 kontynentach, to łącznie pokonanych ponad 60 000 km, wszystkimi możliwymi środkami transportu!

Jakie miejsce zrobiło na tobie największe wrażenie?

Jeżeli miałbym wskazać, to najbardziej przypadła mi do gustu mała wioska Nong Khiaw, malowniczo położona na północy Laosu. Miałem tam okazję podziwiać wschód słońca po wejściu na jeden z punktów widokowych pasma gór. Natomiast z racji tego, iż interesuje się budownictwiem, nie mogę pominąć mojego podziwu dla cudu inżynierii, jakim są bliźniacze wieże Petronas Towers w stolicy Malezji, Kuala Lumpur.

Dużo widziałeś. Jak na tle tych wszystkich miejsc wypada
Wołomin?

Spędziłem sporo czasu w rejonach świata, gdzie dostęp do wody pitnej wydaje się luksusem, tutaj za przykład mogą służyć wioski rozsiane po terytorium Kambodży. Z drugiej strony w Brazyli, właściwie na żadnej z ulic nie mogłem czuć się bezpiecznie, gdyż dla nastolatków mieszkających w fawelach, często telefon jest wart więcej niż Twoje życie. My  mieszkańcy Wołomina, nie mamy powodów do narzekania. Społeczność coraz częściej wydaje się interesować wspólnym dobrem. Ponadto zaobserwowałem, że integrujemy się na wielu rozmaitych imprezach organizowanych przez władze miasta.

Czego brakuje Ci w Wołominie?

Ładnej pogody! Odpowiadając na serio, jestem zadowolony z życia
w tym mieście. Jedyne co mógłbym wskazać na minus, to częsty brak poszanowania do obiektów użyteczności publicznej. Zdarza się, że zupełnie nowe miejsce zostaje zdemolowane, tuż po oddaniu go do użytku. W tej kwestii  Polacy mają jeszcze sporo do nadrobienia.

Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz też:
Close
Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker