Samorząd

Ogromny mandat zaufania

Rok temu Wołomin wybrał Elżbietę Radwan

Minął rok od wyborów samorządowych, które wyłoniły Burmistrza Wołomina oraz Radę Miejską kadencji 2018-2023. Rok temu mieszkańcy Wołomina obdarzyli Elżbietę Radwan ogromnym zaufaniem i powierzyli jej zarządzanie gminą na kolejne lata. Po raz pierwszy w samorządowej historii Wołomina, burmistrz został wyłoniony w pierwszej turze, z wynikiem 53,84%. Na tak wysokie poparcie złożyła się pozytywna ocena czteroletniej pracy burmistrz Radwan w latach 2014-2018, wysoka ocena zrealizowanych inwestycji, oddanie głosu mieszkańcom w ważnych sprawach (znakomitym przykładem jest Wołomiński Budżet Obywatelski),
a przede wszystkim słuchanie tego, co mają do powiedzenia. Nic zatem dziwnego, że aż 12.657 mieszkańców oddało swój głos na Elżbietę Radwan, przyznając że jest najlepszym burmistrzem. 

Na drugiej pozycji, daleko daleko za Elżbietą Radwan, uplasował się kandydat PiS Ryszard Madziar – 5.540 głosów. Daleko za Madziarem, z poparciem między 948 a 1690 znaleźli się pozostali kandydaci. Victorii Elżbiety Radwan towarzyszył spektakularny sukces kandydatów do Rady Miejskiej. Kandydaci z komitetu Elżbiety Radwan, znani społecznicy, osoby od wielu lat związane z Wołominem, otrzymali największe poparcie
i zdobyli 12 z 21 mandatów w radzie. A były i takie komitety, które nie wprowadziły ani jednego kandydata do rady, albo w porywach udało się zdobyć jeden mandat.

Drużyna Elżbiety Radwan zdobyła łącznie 9.085 głosów, w tym najwięcej:

Piotr Sikorski – 1001 głosów
Agata Bochenek – 741 głosów
Aneta Adamus – 677 głosów

Radni z Komitetu Elżbiety Radwan obecnie stanowią Klub Radnych Pozytywny Wołomin: Aneta Adamus, Edyta Babicka, Agata Bochenek, Karol Cudny, Marek Górski, Katarzyna Pazio, Wojciech Plichta, Paweł Rozbicki, Piotr Sikorski, Maria Wytrykowska i Magdalena Zych. 

Jeszcze raz dziękujemy za każdy głos. Nadal, niezmiennie, najważniejszy jest dla nas Wołomin i jego mieszkańcy. 

Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też:
Close
Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker