KulturaWydarzenia

Pogromca gorąca

W dniu 10 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się wernisaż prac Zofii Lasockiej. Zaprezentowanych zostało 13 prac z cyklu “Drzewo Przyjaciel” zrealizowanych w ramach dyplomu Zofii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zofia w swoich pracach podejmuje temat ochrony przyrody, ekologii oraz zagrożeń płynących ze zmian klimatu na świecie. Prace można oglądać w Galerii Oranżeria przy MDK Wołomin do 19 lutego.

Zofia Lasocka – graficzka i ilustratorka. Wiecznie uśmiechnięta biega po świecie ze szkicownikiem i zapisuje albo rysuje, co widzi. Harcerka od nastu lat. Kiedy tylko może, ucieka w naturę ­– od gór po ocean. Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współpracuje m.in. z magazynem Kosmos dla Dziewczynek, Klubem Gaja, Uniwersytetem Warszawskim. Jej praca dyplomowa – prezentowany na wystawie  cykl plakatów “Drzewo – przyjaciel” o korzyściach płynących z drzew – otrzymał nominację do Polish Graphic Design Awards 2017 w kategorii plakat użytkowy. 

Wywiad z Zofią Lasocką w numerze PW

astrofotografia betlejemskie światło Bezpieczeństwo boks boże narodzenie bśp dabrowski edukacja Elżbieta Radwan fotografia harcerze Historia hufiec zhp wołomin Inwestycje kocik koledy Koncert Kultura matuszak mdk mdk wolomin News orszak trzech króli otk paszporty polityki patyki i badyle Piekarczyk Polityka Pozytywny Wołomin przedszkole Samorząd sport Sztuka sztuka plakatu urszula wolontariat wołomin wośp Wybory samorządowe wywiad zajączkowska Zakopane zakopower zhp Zielony Wołomin

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker