KulturaWernisażWydarzenia

Pogromca gorąca

W dniu 10 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się wernisaż prac Zofii Lasockiej. Zaprezentowanych zostało 13 prac z cyklu “Drzewo Przyjaciel” zrealizowanych w ramach dyplomu Zofii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zofia w swoich pracach podejmuje temat ochrony przyrody, ekologii oraz zagrożeń płynących ze zmian klimatu na świecie. Prace można oglądać w Galerii Oranżeria przy MDK Wołomin do 19 lutego.

Zofia Lasocka – graficzka i ilustratorka. Wiecznie uśmiechnięta biega po świecie ze szkicownikiem i zapisuje albo rysuje, co widzi. Harcerka od nastu lat. Kiedy tylko może, ucieka w naturę ­– od gór po ocean. Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współpracuje m.in. z magazynem Kosmos dla Dziewczynek, Klubem Gaja, Uniwersytetem Warszawskim. Jej praca dyplomowa – prezentowany na wystawie  cykl plakatów “Drzewo – przyjaciel” o korzyściach płynących z drzew – otrzymał nominację do Polish Graphic Design Awards 2017 w kategorii plakat użytkowy. 

Wywiad z Zofią Lasocką w numerze PW

astrofotografia Biblioteka Publiczna boże narodzenie budżet czysty wołomin dawny.pl edukacja ekologia Elżbieta Radwan fotografia harcerstwo Historia II liga I LO im. Wacława Nałkowskiego Inwestycje Koncert konkurs koszykówka Kultura mazowsze mdk mdk wolomin Muzeum Nałkowskich Muzyka mzo natura News Paweł Rozbicki policja Polityka przyroda Regionalne Centrum Recyklingu Samorząd seniorzy sport szpital Sztuka UKS Huragan Wacław Nałkowski wernisaz wolontariat wołomin wośp wycinki wydarzenia

Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też:
Close
Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker