Ludzie z pasjąWolontariat

Aktywny Sławek

Powiedzieć, że „Sławkowe Kluby” są dla mnie satysfakcją – to mało! Kiedy, półtora roku temu, wymyślałam kolejne projekty do Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego, byłam przekonana, że TA inicjatywa będzie strzałem w dziesiątkę. Dotąd, aktywizacyjnie zapomniana, północna strona Wołomina, bardzo potrzebowała miejsca, w którym mieszkańcy mogliby spędzać czas wolny i rozwijać swoje zdolności.

Chciałam stworzyć im przystań, pełną ciekawych ludzi
i nietuzinkowych zainteresowań. Takie miejsce, w którym chce się przebywać i do którego chętnie się wraca.

Bez względu na wiek, czyli zarówno dla starszych, jak i dla dzieci. I tak powstał pomysł na utworzenie na Osiedlu Sławek, dwóch klubów – Sławkowego Klubu Seniora i Sławkowego Klubu Juniora. Po wygraniu WBO bardzo szybko zaczęliśmy (m.in. we współpracy z radą Osiedla Sławek) realizować te projekty, szukać miejsca, adaptować wnętrza, tworzyć harmonogram zajęć… nie było to proste, ale udało się! I tak, równo rok temu otwieraliśmy „za torami” Sławkowe Kluby. Chciałam stworzyć im przystań, pełną ciekawych ludzi i nietuzinkowych zainteresowań. Takie miejsce, w którym chce się przebywać i do którego chętnie się wraca.

Działalność klubów cały czas się rozwija. Zdecydowanie jest to jedyne takie miejsce w Wołominie, w którym zajęcia nie mają bariery wiekowej.

Realizowane są tam warsztaty tematyczne dedykowane dorosłym, inne wyłącznie dzieciom, a jeszcze inne w ścisłej komitywie dzieci i dorosłych. Sławkowe Kluby to nie tylko miejsce spotkań i niekończących się rozmów przy kawie i herbacie, są one też oazą dla twórczych zajęć z rękodzieła, robotyki, kursu pierwszej pomocy, nauki j. angielskiego, obsługi komputera/smartfona, kursu tańca, amatorskiego warsztatu malarstwa, potańcówek. Działalność klubów cały czas się rozwija. Zdecydowanie jest to jedyne takie miejsce w Wołominie, w którym zajęcia nie mają bariery wiekowej. Gościliśmy również w naszych progach Małgorzatę Bańkę, która przeniosła nas w cudowną, muzyczną podróż, dając koncert piosenki francuskiej. Sławkowe spotkania świąteczne, przyciągnęły tłumy mieszkańców, którzy składali sobie życzenia przy wspólnym śpiewaniu kolęd. Nasza pierwsza, klubowa wycieczka dla seniorów udała się tak wspaniale, że już planujemy kolejną… Dziś, po roku działalności, mogę zdecydowanie powiedzieć, że było warto. Obchodzone właśnie, pierwsze urodziny naszych Sławkowych Klubów, pokazały, że są one ważnym miejscem dla naszych mieszkańców, miejscem, które mam nadzieję, już na stałe wpisało się w topografię północnego Wołomina. Sławkowy Klub, Wołomin, Osiedle Sławek, ul. Laskowa 4.

Aneta Adamus Radna Rady Miejskiej w Wołominie

Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker