Ludzie z pasjąStyl życiaWywiad

The Voice Senior spotkanie w Wołominie

Co spowodowało, że wziął Pan udział w The Voice Senior?

M.Pernach: Śpiewam od lat młodzieńczych, brałem udział w wielu konkursach i festiwalach. Grałem w zespole na gitarze i śpiewałem, ale od dłuższego czasu poświęciłem się solowemu wokalowi. Lubię wyzwania dlatego wziąłem udział w castingach do programu The Voice Senior. Postanowiłem spróbować swoich sił i udało się! Dotarłem do FINAŁU.

Co z całego programu wspomina Pan najlepiej?

MP: Z programu wspominam najlepiej to, że poznałem tam wspaniałych, zakręconych pozytywnie ludzi, którzy mają 60 i więcej lat. Nie rywalizowa-liśmy ze sobą, wspieraliśmy się w każdej chwili z uśmiechem. Ponadto miło było poznać osobiście i współpracować z Gwiazdami polskiej estrady: Alicją Majewską, Urszulą Dudziak, Markiem Piekarczykiem, Andrzejem Piasecznym. Uwagi, które dawali w czasie warsz-tatów wokalnych były cenne i przydały się w kolejnych etapach programu.

Czy od początku to właśnie do Andrzeja Piasecznego chciał Pan trafić?

MP: W czasie przesłuchań w ciemno zaśpiewałem trudną, ale piękną piosenkę Zbigniewa Wodeckiego “Lubię wracać tam gdzie byłem” i ku mojemu zaskoczeniu odwróciły się cztery fotele. A potem stała się rzecz niesamowita, bo wykonałem tę piosenkę jeszcze raz w towarzystwie Alicji Majewskiej i Andrzeja Piasecznego. Z wyborem trenera miałem niesamowity dylemat, ale w końcu wybrałem Andrzeja Piasecznego.

Jak ocenia Pan koncert Marka, który niedawno miał miejsce
w Wołominie?

MP: Kiedy dowiedziałem się że MDK Wołomin organizuje koncert Marka Piekarczyka, nawet się nie zastanawiałem, wiedziałem, że muszę tam być. Przed koncertem wszedłem do garderoby Marka szczerze się uścisnęliśmy, rozmawialiśmy. Koncert kapitalny, siedziałem z żoną i przyjaciółmi w pierwszym rzędzie. Mieliśmy cały czas kontakt wzrokowy z Markiem Piekarczykiem. Nie dość, że jest wspaniałym wokalistą i każda piosenka w jego wykonaniu robi ogromne wrażenie to jest również gawędziarzem i bardzo łatwo zjednuje sobie publiczność. To był wspaniały koncert i oby takich więcej!

Co dał Panu udział w programie?

MP: Udział w programie The Voice Senior na nowo pobudził we mnie energię i potwierdził, że mimo mojego wieku warto być aktywnym i nadal śpiewać. Dzięki zasięgowi tego programu cały czas dostaje listy z gratulacjami i miłymi komentarzami. Wszystkim, którzy mi kibicowali i trzymali kciuki dziękuje.

Gdzie możemy Pana oglądać czy słuchać? W jakich projektach bierze Pan udział?

MP: Od zakończenia The Voice Senior śpiewałem kilka koncertów, a obecnie szykuję się do kolejnych. Każdy koncert wymaga przygotowania odpo-wiedniego repertuaru, nauczenia się tekstów, dlatego na brak pracy nie narzekam. w najbliższym czasie, bo już 8go marca wystąpię w koncercie z okazji Dnia Kobiet w Kobyłce. Serdecznie zapraszam.

Dziękuję za rozmowę Ⓟ

Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz też:
Close
Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker