Bezpieczeństwo

Straż Miejska apeluje!

Straż Miejska w Wołominie jest formacją, na którą wprowadzenie stanu epidemii związanego z zagrożeniem wirusem SARS- CoV-2 nałożyło szereg dodatkowych zadań. Strażnicy zobowiązani są do kontroli przestrzegania ograniczeń i zakazów wynikających z ostatnio wydanych spec-przepisów. 

Ponadto, pomagamy pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie w niesieniu pomocy osobom, którym obecna sytuacja uniemożliwia wykonanie codziennych czynności, takich jak zakup żywności czy lekarstw.

Obecna sytuacja nie zwalnia nas w żaden sposób z realizacji ustawowych zadań związanych z ochroną ładu i porządku na terenie miasta i gminy Wołomin. W dalszym ciągu podejmujemy interwencje dotyczące między innymi zaśmiecania, wylewania szamba oraz naruszeń przepisów dotyczących ochrony środowiska. Dodatkowe zadania mogą spowodować jedynie wydłużenie czasu oczekiwania na przyjazd patrolu. Ponadto strażnicy, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, jak
i swoim, podejmują czynności przy zachowaniu nakazu ograniczenia do minimum bezpośrednich kontaktów z ludźmi. 

Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż dron, oprócz badania stanu powietrza, używany jest również do kontroli miejsc potencjalnego grupowania się osób, tj: placów zabaw, obiektów sportowych
i oświatowych, parków i skwerów. 

Strażnicy pracują w pełnym składzie osobowym. Jest to o tyle istotne, że liczba zgłaszanych interwencji praktycznie nie maleje. Biorąc pod uwagę obecną sytuację w kraju apeluję o przestrzeganie podstawowych norm i  wytycznych w zakresie bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia.

Jednocześnie życzę Państwu dużo zdrowia i spokoju w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.
                                                                                                                                                                                                                                         

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker