Bezpieczeństwo

Radni z wizytą w OSP

Po raz pierwszy Komisja Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Wołominie odwiedziła wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. 

W poprzednich kadencjach przewodniczący tej komisji nie widzieli potrzeby zapoznania się z warunkami ciężkiej pracy, ani potrzebami strażaków ochotników. 

Dopiero teraz przewodniczący Komisji Piotr Sikorski zorganizował posiedzenia wyjazdowe w OSP w Zagościńcu, OSP w Majdanie, OSP w Starym Grabiu, OSP w Ossowie i OSP w Wołominie. Podczas spotkań z druhami radni poznali potrzeby oraz propozycje unowocześnienia jednostek. W efekcie powstały konkretne wnioski, bo radni zobaczyli, gdzie potrzebne są środki na dokończenie remontu, gdzie należy wymienić samochód ratowniczo-gaśniczy, a gdzie wesprzeć adaptację poddasza na Wiejski Dom Kultury, służący całej społeczności. 

Jest pewne, że wnioski te zostaną zrealizowane, bo w ostatnich latach widać wyjątkową dbałość władz samorządowych gminy o ochotnicze straże. Poniższa tabelka pokazuje to najdobitniej: potrojona kwota w ciągu zaledwie kilku lat! Warto zwrócić uwagę na gwałtowny wzrost wydatków na OSP, odkąd burmistrzem jest Elżbieta Radwan. Wysokość środków świadczy o zrozumieniu potrzeb, ale jednocześnie jest podziękowaniem za oddaną, pełną poświęcenia służbę naszych strażaków. 

Należy dodać, że działalność naszych OSP to nie tylko gaszenie pożarów, czy udział w akcjach ratowniczych. Po zakończeniu komisji wyjazdowej radny Wojciech Plichta powiedział:  – Osobiście odniosę się do dwóch jednostek. 

W Zagościńcu i w Majdanie zawsze mogłem liczyć na strażaków, głównie za sprawą akcji charytatywnych jak np. WOŚP Duczki. 

Pomoc strażaków i ich zaangażowanie zapamiętam na długie lata. Także dzięki Wam Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra głośno, owocnie i bezpiecznie.  Ⓟ

Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker