Numery 2020SportWywiad

Mistrzyni Polski z Wołomina

Specjalnie dla Pozytywnego Wołomina Amelia Pływacz jedna z mistrzyń Polski  w tańcu o zwycięstwie, rozwijaniu pasji i determinacji w poszukiwaniu kolejnych sukcesów.

Zdobyłaś Mistrzostwo Polski w tańcu kategoria Jazz Funk, jak się z tym czujesz? 

Czas, w którym przyszło mi wygrać najważniejsze dla mnie zawody był dla mnie naprawdę trudny. Pracowałam bardzo ciężko, nawet jeżeli treningi nie odbywały się na sali, stawałam przed lustrem w domu, włączałam muzykę i tańczyłam. Dzięki wsparciu trenerów i naszej wspólnej, ciężkiej pracy udało mi się zdobyć to, na co tak bardzo pracowałam całe życie. Jestem z siebie naprawdę dumna. Spełniłam jedno z marzeń, lecz na pewno nie skończy się to na jednej wygranej.

Od jak dawna trenujesz? 

Trenuję już od 7 lat i widzę ogromne efekty ciężkiej pracy. Nie sądziłam jednak, że zajdę tak daleko w tak krótkim czasie. 

Czy jest to Twoje pierwsze zwycięstwo na ogólnopolskich zawodach? 

Nie, w 2019 roku także zdobyłam mistrzostwo Polski w kategorii Street Dance. To już mój drugi sukces, ale nie oznacza to, że odpuszczam, wręcz odwrotnie, będę starała się jeszcze bardziej. 

Co mogłabyś doradzić osobom, które zaczynają przygodę z tańcem? 

Każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z tańcem mogę powiedzieć, że to, na ile poświęcisz się treningom i ciężkiej pracy pokaże swoje efekty. Jednym zajmuje to dłużej, inni osiągają sukcesy szybciej, ale ważne jest aby nigdy się nie poddawać i zawsze dążyć do celu. 

Czym zajmujesz się na co dzień poza tańcem? 

Od 6 lat należę do harcerstwa, czasami ciężko jest pogodzić to ze sobą, ale wszędzie staram się dawać z siebie wszystko.

Dziękuję za rozmowę! Ⓟ

Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker