HistoriaNumery 2020Samorząd

Prace nad renowacją grobu Woyciechowskiego zakończone

Zgoda buduje, ale i odnawia! Kolejne zadanie za nami a możliwość poznania oraz współpracy z ciekawymi osobami zarówno z Wołomina, jak i Kobyłki – to bezcenna wartość dodana dla Stowarzyszenia Pozytywny Wołomin.

W lipcu br. Stowarzyszenie Pozytywny Wołomin zorganizowało zbiórkę pieniędzy na renowację grobu Henryka Konstantego Woyciechowskiego. W  niespełna miesiąc udało się zebrać wymaganą kwotę 4000 zł. Dziękujemy serdecznie 47. osobom, które wsparły ten szczytny cel: radnym, lokalnym aktywistom oraz zainteresowanym mieszkańcom. Osób zaangażowanych w projekt było jednak znacznie więcej. Praca  na rzecz godnego upamiętnienia i zachowania lokalnej historii połączyła  mieszkańców Wołomina i Kobyłki, na terenie której znajduje się cmentarz i grób Henryka Konstantego Woyciechowskiego (serdeczne pozdrowienia dla członków grupy Retro Kobyłka na czele z panem Andrzejem Wojciechem Rymutem).

Zebranie potrzebnych środków było pierwszym etapem prac. Dzięki aktywnej współpracy: Stowarzyszenia Pozytywny Wołomin, Urzędu Miejskiego w Wołominie na czele z Panią burmistrz Elżbietą Radwan oraz parafii Św. Trójcy w Kobyłce w ekspresowym tempie udało się przeprowadzić wszystkie niezbędne formalności. Bez zgody i wsparcia zarządcy cmentarza ks. Proboszcza Jacka Dębskiego nie zdziałalibyśmy wiele. Serdeczne Bóg zapłać!

W ramach prac dokonano gruntownego czyszczenia i zabezpieczenia pomnika oraz ogrodzenia, które wstępnie datuje się na początek XX wieku. Renowacji dokonał pan Krzysztof Ołdak – pasjonat, ekspert i pełen pozytywnej energii mieszkaniec… Wołomina. Dziękujemy za pomoc i pracę na 150% normy panie Krzysztofie!

Każdy skończony projekt buduje i rozwija. Zapewne przed nami kolejne zbiórki środków: na cmentarzach w Kobyłce i Wołominie znajduje się wiele pomników, którym warto poświęcić czas i energię. To nasza lokalna historia, dziedzictwo i obowiązek.

Łukasz Marek

Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker