KulturaLudzie z pasją

Wspomnienie

21 grudnia 2020 r. odszedł nasz Przyjaciel śp. Paweł Rozbicki.

Radny Rady Miejskiej w Wołominie z Klubu „Pozytywny Wołomin”, dyrektor i założyciel Prywatnej Szkoły Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Wołominie. Odznaczony tytułem „Zasłużony dla Wołomina”. 

Najlepszy pianista wśród samorządowców i najlepszy samorządowiec wśród pianistów.

Nasz przyjaciel i nauczyciel. Jest dla nas wielkim wyróżnieniem i zaszczytem, że należałeś do naszego Stowarzyszenia, że mogliśmy uczyć się od Ciebie, czerpać z Twojej mądrości i spokoju. Byłeś Pawle człowiekiem bardzo dobrym i bardzo cierpliwym, pełnym zrozumienia i życzliwości. Nie pamiętamy Cię rozgniewanego, z podniesionym głosem. Miałeś tak wielki szacunek, że wystarczyło, że zaczynałeś mówić, a wszyscy Cię słuchaliśmy.

Byłeś i jesteś dla nas bardzo ważny. Podziwialiśmy Cię i oklaskiwaliśmy jako artystę, szanowaliśmy za… wszystko. Byłeś osobą prawą i szlachetną, zawsze po dobrej i jasnej stronie. Twoja kultura osobista i klasa emanowały na całe otoczenie. Byłeś człowiekiem renesansu: mądrym, wykształconym, ciekawym ludzi i świata, a jednocześnie wrażliwym, zawsze gotowym nieść pomoc. Dobry Bóg dał Ci wiele talentów, nie zmarnowałeś żadnego z nich. 

Twoje nagłe odejście jest niepowetowaną stratą dla Rodziny i Przyjaciół, jest także ogromną stratą dla Wołomina. Krzewiłeś w swoim rodzinnym mieście kulturę i muzykę, koncertowałeś, grałeś, dawałeś ludziom radość. Zostawiłeś nam wielkie dzieło: Szkołę Muzyczną im. Witolda Lutosławskiego. Stworzyłeś „pomnik trwalszy, niźli w spiżu ryty”, stworzyłeś znakomitą szkołę muzyczną, w której przez 25 lat kształciłeś przyszłych artystów. W tym roku musiałeś zmierzyć się z wielkim wyzwaniem – szukaniem nowej siedziby dla swojej szkoły. Kosztowało Cię to wiele wysiłku i zdrowia, ale udało Ci się. Cieszyliśmy się razem z Tobą. Budynek, który wybrałeś na siedzibę szkoły, jest teraz remontowany. 

Tylko Ciebie już nie ma. 

Dzisiaj możemy już tylko podziękować Ci za to, że byłeś z nami, że mogliśmy cieszyć się Twoja przyjaźnią. 

Będziemy o Tobie Pawle, pamiętać. Spoczywaj w pokoju.

Stowarzyszenie „Pozytywny Wołomin”

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker