2/2021Czysty WołominSamorządZielony Wołomin

Inwestycje a drzewa

Chcemy, żeby Wołomin się rozwijał, cieszą nas kolejne nowe inwestycje. Czasem  w czasie procesu inwestycyjnego dochodzi do kolizji z istniejącą zielenią, ze względu na warunki techniczne i obowiązujące przepisy, które nakazują zachowanie określonych odległości od projektowanych nowych obiektów.

Konieczność usunięcia zieleni za każdym razem jest szczegółowo analizowana. Przy ul. Legionów (w ciągu ul. Żelaznej i pl. J. Cicheckiego) w Wołominie powstaje nowoczesne, bezpieczne i przyjazne centrum przesiadkowe. W efekcie mieszkańcy będą mogli korzystać z uporządkowanej pętli autobusowej, dodatkowych miejsc parkingowych oraz wyniesionego, bezpiecznego przejścia dla pieszych. Elementem tej inwestycji jest również budowa ścieżki rowerowej. Została ona tak poprowadzona, by zachować szpaler starych drzew i istniejącej zieleni. Do wycinki zakwalifikowano tylko jedno drzewo, usytuowane centralnie na środku planowanej ścieżki, którego ze względu na obowiązujące przepisy oraz własności gruntów nie można było pozostawić. Usunięcie drzewa odbyło się za zgodą Wydziału Ochrony Środowiska Miasta Kobyłka podpisaną przez Grzegorza Owsianko, Zastępcę Burmistrza Kobyłki. Zgodnie z tą decyzją w zamian zostanie posadzone nowe drzewo. Gmina Wołomin postanowiła jednak rozszerzyć nowe nasadzenia o kolejne 4 dodatkowe drzewa – będą to platany. Projekt zakłada również usunięcie części dotychczasowego betonu z pętli autobusowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu miasto zyska ponad 300 m2 nowego terenu zieleni. Zaniedbana do tej pory pętla autobusowa
i najbliższe okolice dworca kolejowego staną się atrakcyjnym, nowoczesnym i wygodnym miejscem dla podróżnych i mieszkańców. 

Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też:
Close
Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker