2/2021KulturaWydarzenia

Wołomin z klocków

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak może wyglądać Wołomin z klocków LEGO?  Z okazji Międzynarodowego Dnia LEGO Miejski Dom Kultury w Wołominie zorganizował konkurs, w którym mieszkańcy mieli za zadanie przedstawić budynek, miejsce znajdujące się w naszej gminie. Na najlepsze prace czekały oczywiście klocki LEGO.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Wołominie, którego zadaniem było stworzenie budowli z klocków LEGO, odzwierciedlającej dowolny (i ciekawy) budynek znajdujący się na terenie gminy Wołomin. Kilkudziesięciu mieszkańców zaprezentowało swoje budowle. I tak powstał “klockowy” Urząd Miejski, OSiR Huragan, Dom nad Łąkami, czy Zakład Energetyki Cieplnej. 

Uczestnicy, głównie najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, do serca wzięli sobie wierne odzwierciedlenie miejsc związanych z Wołominem.

Jury konkursu jednogłośnie podjęło decyzję, że autorem najlepszej budowli jest Pan Przemek Rozbicki, który wraz z małymi pomocnikami „stworzył” kościół Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie przy ul. Kościelnej. Jednak to nie koniec nagród, bo pod wielkim wrażeniem powstałych prac była burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan oraz prezes ZEC Paweł Królak, którzy postanowili przyznać nagrody specjalne za budynek Urzędu Miejskiego i ZEC Wołomin.

Pokaż więcej

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker